14.01.2021. Група ХТІ-17. Лекція.

 Камерні електричні печі для опалювання заемальованих виробів. 

Перевага електричних печей перед муфельними: атмосфера печі чиста, в робочій камері відсутні шкідливі гази для емалевого покриття, тому якість покриття вища, ніж в муфельних, немає втрат тепла з відходящими димовими газами. ККД печі вище. 

Корпус печі, як в звичайних печах: внутрішня поверхня печі викладена вогнетривким шамотом, теплоізоляційний шар із легковісної шамотної цегли. 

Закривається піч заслонкою (описана раніше). Для створення високої температури в робочому просторі печі використовують нагрівальні елементи в вигляді стрічки, або проволоки, або проволочних спіралей. Вони кріпляться на бокових стінках печі робочого простору, або на фасонних керамічних поличках, які прикріпляються до стінки. Можуть укладуватися в поді печі, але при цьому вони перекриваються решіткою. Нагрівальні елементи, при пропусканні струму, випромінюють тепло, яке розповсюджується в робочому просторі печі, і яким опалюються заемальовані вироби. 

У момент завантаження виробів, заслонка піднімається, при цьому автоматично відключається струм, а потім, при опусканні заслонки, струм автоматично включається - це для безпечної роботи обпалювальників. Продуктивність печі - 200-300кг/год. Час обпалювання - 4-6 хвилин. 

 Печі для безмуфельного обпалювання виробів. 

 Горизонтальна полуменева піч. 

Це піч періодичної дії, застосовується для обпалювання деталей, арматури, малогабаритних апаратів, покритих емалями. Це піч паливна, але безмуфельна. В таких печах, де немає муфеля, використовують два варіанти обпалювання:

1) Паливо спалюється в камері без апарату. Температура, при цьому, на 250-300 градусів вища, ніж потрібно для обпалювання. Потім пальники відключаються, і в піч поміщається апарат, обпалювання іде за рахунок тепла, що поглинула кладка печі (кладка п'ятишарова - три цегли вогнетривкої і дві теплоізоляційних). 

2) Строго контролюють склад димових газів, особливо вміст сірки, яка дає на покритті дефекти. Горизонтальна полуменева піч має дві камери: топочна, де спалюється газ, або рідке паливо, і обпалювальну. Ці камери розділені проміжною стінкою, у її основі є отвір, для проходження димових газів. В обпалювальній камері є під, який обертається, і на який ставлять апарат. Двері печі відкриваються і апарат встановлюється на під посадковою машиною. Двері закриваються і іде процес обпалювання, одним із варіантів, описаним вище. При цьому, якщо температура обпалювання - 850-920 градусів, то температура нагрівання камери - 1100-1150 градусів. 

 Вертикальна елеваторна піч. (Самостійна робота)

Приміняється для обпалювання крупногабаритних апаратів, ємкістю до трьох тисяч літрів. Піч періодичної дії має вертикальний корпус, в вигляді шахти. В корпусі є під, який може підійматися і опускатися спеціальним пристосуванням. 

Апарат для обпалювання встановлюється на під, коли він знаходиться внизу. Далі піч з апаратом піднімають в верхню частину печі, де відбувається обпалювання. Печі можуть бути електричні, і паливні. Якщо електрична піч, то в зоні обпалювання на стінах печі укладені нагрівальні елементи по спіральній лінії. Якщо піч паливна, то по спіральній лінії установлені пальники, або форсунки. В першому випадку обпалювання іде за рахунок тепла нагрівальних елементів, в другому - одним із описаних варіантів. 

Під з виробом, як в цій печі, так і в горизонтальній, може обертатися для рівномірного обпалювання всього виробу. 





Комментариев нет:

Отправить комментарий