18.01.2021. ХТІ-17. Лекція.

 Печі безперервної дії для опалювання заемальованих виробів.

На сучасних підприємствах, які випускають заемальований посуд, встановлені печі безперервної дії - конвеєрні, конвеєри - підвісні. 

Існують кілька типів печей: наскрізні з одним конвеєром - завантажуються вироби з одного боку, розвантажуються з іншого; з двома конвеєрами, які рухаються на зустріч один одному, в таких печах існують дві зони теплообміну; "П"-подібні печі - завантаження в печі виробами, і розвантаження відбувається з однієї сторони, конвеєр печі робить поворот по букві "П", такі печі можуть бути з горизонтальною і піднятою зоною обпалювання (горбаті печі).

Переваги "П"-подібних печей - завантаження-розвантаження печі з однієї сторони, скорочуються розміри печі, зменшується підсмоктування повітря. 

Переваги конвеєрних печей над камерними: одна піч заміняє 10-12 камерних. Сушка і обпалювання емалей механізована, скорочується число робочих, скорочуються витрати на ремонт. 

За способом створення високої температури, печі бувають паливні і електричні. Заемальовані вироби в печах безперервної дії встановлюються на обпалювальний інструмент у вигляді етажерки із жаростійкої сталі з трьома-чотирма полицями. На полицях укладені ножі, а на ножах встановлені гостро заточені ромбики. Ножі і ромбики налаштовуються під кожний виріб. Завантажується етажерка зверху вниз більшими, і потім меншими виробами. Заемальовані вироби в печі періодичної дії встановлюються на решітки, решітки укладуються на візок, на решітках укладуються ножі і ромбики. 

"П"-подібна піч СЕО 8,5.

Призначена для обпалювання емалевих покрить на тонколистовому стальному посуді, який пройшов попередню сушку. А також для обпалювання тонколистових деталей газових і електричних плит, в виробах сантехніки. Електропіч уявляє собою горизонтальну нагрівальну камеру з підвісним конвеєром, який переміщає садку в робочому просторі печі. Садка складається з етажерки (люльки) і установленого на ній обпалюємого посуду. 

Камера ділиться на дві зони: рекуперації - де відбувається теплообмін між виходящими з печі гарячими виробами, і заходящими в піч холодними виробами. Для підсилення цього теплообміну установлено п'ять осьових вентиляторів. В зоні обпалювання є вогнетривка перегородка, для установки додаткових нагрівальних елементів. Корпус печі виготовлений із вогнетривкого і теплоізоляційних матеріалів. Піч нагрівається електронагрівом. Нагрівальні елементи можуть бути стрічкові, проволочні, в данній печі із хромонікелевого сплаву у вигляді спіралі на трубці, яку укладують на керамічну поличку. 

Підвісний конвеєр переміщається над електропіччю за "П"-подібним шляхом. 

Склепіння в печі горизонтальне підвісне, на ньому є щіль, шириною 80мм, через яку проводять штанги, або підвіски етажерки. Щіль в склепінні перекривають металеві пластинки, які переміщаються разом із штангами, перекривають одна одну, і називаються чешуя. 

Для зниження втрат тепла в печі встановлено три повітряні завіси: перед входом в піч, посередині зони рекуперації, перед зоною обпалювання, для того, щоб гаряче тепло не виходило за межі печі, а холодне не потрапляло в піч. 

Управління роботою печі відбувається з пульта управління. Привід конвеєру печі знаходиться на корпусі. Робоча температура - 950 градусів, годинна продуктивність - 2600 кг/год. 

"П"-подібна конвеєрна піч (газова)

Будова аналогічна електричній, але температура створюється за допомогою спалювання газу в пальниках в муфельному просторі, який знаходиться в зоні обпалювання. Пальники встановлені на бокових стінках, до 13 з кожної сторони. 






Комментариев нет:

Отправить комментарий