Група ХТІ-18. Лекція. 02.11.2020








Модуль 2. Устаткування для сортування матеріалів.

Заняття 1

Тема: Загальні відомості, призначення та способи сортування.

 

Сортування матеріалів впливає на якість кінцевого продукту.

Призначення сортування:

1.    До дроблення – виділити із маси матеріалу шматки, розміри яких більші, ніж ті, що допускаються для даної машини; виділити шматки або частки, розміри яких менші, ніж розміри кінцевого продукту.

2.    Після дроблення і помелу – розділити по крупності частки матеріалу для складання шихти у певній пропорції, а при замкнутому циклі помелу виділити великі частки, щоб направити їх для повторного помелу.

 

Існують чотири способи сортування матеріалу:

-        механічний (просіювання або грохочення);

-        пневматичний (повітряна сепарація або повітряне сортування);

-        гідравлічний (класифікація водою);

-        магнітний (магнітна сепарація або збагачення).

Механічний спосіб сортування застосовують перед любими видами дроблення. Він виконується на машинах, які мають основний робочий орган сито або решето і ці машини називаються грохоти.

Повітряне сортування застосовується для розділення матеріалів, розмір частинок якого менше 1 мм із загального його потоку. Воно засновано на тому, що більш крупні частинки під дією сил тяжіння випадають із загального потоку, а більш мілкі уносяться далі і постійно випадають. Апарати для цього сортування називаються повітряні сепаратори.

Гідравлічне сортування – це поділ суміші зерен матеріалу у воді по швидкості їх падіння на окремі класи. Машини – класифікатори.

Магнітне сортування – це видалення залізних включень і предметів, які можуть визвати поломку машини, видалення домішок заліза або залізовмісних матеріалів, що забруднюють сировину.

 

ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ МЕХАНІЧНОГО СОРТУВАННЯ

Механічне сортування найбільш поширене для розділення матеріалів на сорти. Для цього приміняються грохоти, які бувають:

1. Нерухомі:

а) від мілкого до крупного – це коли сита розташовуються один за одним під нахилом, отвори в ситах збільшуються від першого до останнього сита (рис.1а);

б) від крупного до мілкого – це коли сита розташовуються один під одним, отвори в ситах зменшуються від першого до останнього (рис.1б);

в) колосникові грохоти встановлюють перед дробарками в вигляді решітки, решітка або грати складається з окремих колосників (рис.2а);

г) рухомі колосникові грохоти – складаються з окремих грат або решіток, які рухаються: одна решітка вперед, друга назад (2б).

2. Рухомі:

а) барабанні грохоти – застосовують для просіювання сухих матеріалів. По конструкції вони бувають циліндричні, багатогранні (сито-бурат) і конічні. Грані цих барабанів виконані в вигляді решета або сита. Ці барабани повільно обертаються, находяться під нахилом. Матеріал поступає в середину барабана і просипається через отвори сит або решіт в бункери (рис3);

б) підвісні грохоти – рама-короб(3) з решетом підвішена тягою(4), при обертанні колінчастого валу(1) шатун(2) штовхає раму-короб вперед (наскільки дозволяє тяга), при повному оберті валу шатун відходить назад і відтягує раму-короб в попереднє положення, матеріал при цьому підплигує і просипається через отвори решета;

в) грохот на пружинячих стійках – рама-короб з решетом(7) прикріплена до стійок(9), які находяться під нахилом. Колінчастий вал(5) з’єднаний з шатуном(6), кінець якого закріплений на рамі-короб. При обертанні колінчастого валу шатун проходить вперед, діє на раму, яка переміщається вперед настільки, наскільки дозволяють тяги, які находяться під кутом. За повний оберт валу шатун повертається назад і відтягує назад раму-короб, матеріал просипається через отвори решіт.

г) вібраційний грохот – на станині(1) установлені чотири пружини(2), на яких кріпиться рама короб з решетом(3,4). На рамі укладені підшипники(5), в яких лежить вал(6), на валу одіті два диски(7), до яких прикріплені вантажі(8). Вал через муфту з’єднаний з електродвигуном(9), який обертає вал з дисками. Завдяки вантажам (дебалансам на дисках) вал обертається нерівномірно, це визиває вібрацію підшипників і рами-короб, яка вібрує і матеріал прсипається через решето.

Комментариев нет:

Отправить комментарий