ХТІ-17. Заняття №2. Лекція.


30.03.2020. Лекція.
Тема: Вентиляція травильних приміщень
План:
1.     Призначення вентиляції.
2.     Види вентиляції (самостійна робота)
3.     Вентилятори. Види. Робота. (самостійна робота)

1.     Призначення вентиляції.
Виробництво емальованих виробів включає різні технологічні процеси, кожен з яких має свої специфічні правила охорони праці і техніки безпеки. При приготуванні емалей утворюється велика кількість пилу, при підготовці поверхні виробів під емалювання повітря приміщень, де проводиться очистка виробів, забруднюється шкідливими парами і газами. Тому повітря цих приміщень необхідно очищувати від пилових, газових, кислотних, лужних забруднень. Для цих цілей використовуються вентиляційні установки, які повинні всмоктувати забруднення і викидати їх в атмосферу, пройшовши очищення в спеціальних установках, і подавати в приміщення чисте повітря.

Вентиляція (провітрювання) – це створення обміну повітря в приміщенні для видалення надлишків теплоти, вологи, шкідливих парів, газів з метою забезпечення нормальних метеорологічних, санітарно-гігієнічних умов повітряного середовища – сприятливих для здоров’я людини, що відповідають вимогам технологічного процесу, збереження устаткування, зберігання матеріалів і т.д.
2.     Самостійна робота. Види вентиляції:
2.1.         За засобом створення тиску і переміщення повітря вентиляція буває: а) природна – використовуються природні сили: вітер і гравітація - за рахунок відкритих вікон, фрамуг, отворів.
б) Штучна, або механічна – з використанням спец. обладнання – вентиляторів, створюється вентиляційна система – це сукупність пристроїв для обробки, транспортування, подавання і видалення повітря.
2.2.         За призначенням – припливна і витяжна. Припливна – це подача чистого повітря, витяжна – це видалення забрудненого повітря. Зазвичай, кількість відпрацьованого повітря, що видаляється із приміщення дорівнює кількості повітря чистого, що подається в приміщення. Тому ці дві системи об’єднують в одну – припливно-витяжну.
2.3.         За поширенням зони обслуговування: Місцева і загальнообмінна. Загальнообмінна – це загальний обмін повітря в приміщенні. Місцева – для видалення забруднення у місці їх виділення. Приклад місцевої вентиляції в побуті – це витяжки над кухонними плитами. На виробництві посуду в травильному відділенні – місцева вентиляція встановлюється на бортах травильних ванн і вона називається бортовою вентиляцією, або бортовим відсмоктуванням.

Ванни в травильних відділеннях повинні бути оснащені системою вентиляції, так як вони відкриті і пари і гази, що утворюються при травленні можуть вільно поступати в приміщення. Щоб зменшити ї кількість, над ваннами встановлюються бортові відсмоктувачі, тобто встановлюється бортова вентиляція. Вони можуть бути суцільні, якщо довжина ванни до 1200 мм, і секційні – більше 1200 мм. Для видалення забруднень встановлюються повітропроводи, які підключаються до патрубка всмоктувального вентилятора.

3.     Вентилятори –це пристосування для переміщення парів повітря і других неагресивних середовищ з температурой не вище 1800, основним робочим органом якого є колесо з лопатками.
По принципу дії вентилятори діляться на центр обіжні (відцентрові) і осьові.


Центробіжний радіальний вентилятор складається з колеса (4), яке вставляється в корпус (6). Колесо складається з двох дисків – переднього і заднього, між якими кріпляться лопасті різної форми (3). Колесо вставляється в корпус і починає обертатися за рахунок приводу. Повітря всмоктується через всмоктувальний патрубок (8), потрапляє на лопатки колеса, що обертається і напрямляється в спіралеподібний корпус і викидається в нагнітальний повітровод і викидається в атмосферу.
В осьових вентиляторах повітря не змінює свого напрямку.


Комментариев нет:

Отправить комментарий